Başlangıç Hikayemiz 

Zamanı biraz geri aldığımızda cep telefonlarının sadece iletişim aracından ibaret olduğunu hepimiz hatırlarız. Seçeneklerin sınırlı olduğu ve teknolojik atılımların sadece tasarımda kaldığı o günlerde “telefon” kavramı “iletişim” ile aynı anlama geliyordu. Bu nedenle insanların cep telefonu almaya karar verme ve gerçekleştirme süreci oldukça kısaydı. 

Hızla gelişen dünya ve önü alınamayan teknoloji ile birlikte tüketicilerin karar verme ve gerçekleştirme süreçlerinde bazı sorunlar çıkmaya başladı.

Özellikle son dönemlerde teknoloji firmalarının en fazla geliştirdiği ve ekonomik pazarda büyük pay sahibi olan Akıllı Telefonlar, birçok firmanın da göz bebeği durumunda. Hatta o kadar önemli bir konuma geldi ki, ticaret savaşlarının da bir numaralı sebepleri arasında en üst sıralara çıktı.  

Ancak Teknoloji markalarının birbiri ardına piyasaya sürdüğü birçok model bulunuyor. Rekabetin de üst düzeyde olduğu bu alanda hemen her ay yeni modeller görücüye çıkmaya devam edecek gibi görünüyor. 

Yeni atılımlarla birlikte satış grafiğini en üst rakamlara ulaştırmaya çalışan firmalar, pastanın büyük dilimini kapmak için kıyasıya rekabet içinde. Buna bağlı olarak tüketicilerin beğenisine sundukları akıllı telefonlarla yapılabilecekler artık sınırları da aşıyor.  

Tüketicilerin beklentisinin de artması üzerine her yeni modelde daha fazla özellik ekleyen üreticiler, böylelikle en iyi konumuna gelmeye çalışarak satışlarda da büyük dilimi kapmaya çalışıyorlar.

“Burada ki en büyük sorun ise tüketicilerin karar vermesi”

Bu kadar çok modelin içerisinde fiyat, kamera, donanım, işletim sistemi ve diğer unsurlar alımı etkileyen faktörlerden. İnsanlar karar verirken istediği tüm faktörlerin bir arada olmasını isterken, fiyat ve başka etkenlerden karar verme süreci uzayabiliyor. Böyle bir durumda ise kulaktan dolma bilgilerle veya çevrenin etkisi ile yanlış tercih yapabiliyor. 

Misyonumuz 

“Her Telefonun Bir Puanı Vardır” mottosu ile yola çıkan bizler, pazarda ki bu açığı görerek insanların daha sağlıklı bilgi edinmelerini ve sadece tasarım veya fiyat farklarından oluşan kriterlerle yanlış tercih yapmalarının önüne geçmeye çalışıyoruz. Ekıyas olarak ilk amacımız;

“Birçok kategoride akıllı telefonları puanlayıp kıyaslayarak, kişilerin karar verme sürecini en sağlıklı ve hızlı bir şekilde tamamlaması” 

Sitemizde isim ve teknolojik atılımlarla öne çıkmış akıllı telefon üreticilerinin birçok modelini belli bir puanlama sistemine tabi tutup kıyaslayarak tüketicilerin bu puan sıralaması ile birlikte karar vermesini sağlıyoruz. 

Üstelik bu puanlama sisteminde sizde söz sahibi olabilirsiniz.  

Vizyonumuz 

Akıllı telefon puan sistemi ve kıyaslaması” ile sadece ülkemizde değil, ulusal pazarda da otoriter bir web sitesi olmaya çalışıyoruz.  

İleride ki hedeflerimizden biri de bu alanda kendimizi ispatlayarak, “puan” ve “kıyaslama” sisteminin öncüsü olmak. 

Sizin için en iyisini yapmaya çalışıyoruz. 

Her türlü öneri ve taleplerinizi bize yazabilirsiniz.

E-posta adresimiz : destek@ekiyas.com